Genel

Valorant Hata Kodu Val 7

single-image

Valorant Hata Kodu Val 7, sorunu ile karşılaşan kullanıcıların buraya bakmasını tavsiye ediyoruz. Valorant oyunu içerisinde VAL7 veya VAN7 hatası ile karşılaşanlar ilk olarak hata ismi ile araştırmalar yapmaktadır. Burada tüm hata kodlarının çözümlerine diğer konularımızdan inceleyebilirsiniz.

Valorant hata kodu Val 7 hatasıyla karşılaşan oyuncular internet üzerinde yoğun bir araştırma gerçekleştirmektedir. Bu hata oyuncuya oturum hizmetine bağlanamadığını göstermektedir. Oyuncu hesabına giriş yapamadığı için acil olarak çözüm bulma ihtiyacı içerisindedir. Valorant oyununda bu tarz hata kodlarını alan pek çok oyuncu olmaktadır. Oyuncular ilk olarak internette benzer durumların yaşanıp yaşanmadığını kontrol etmektedir. Öncelikle hata kodu 7’nin sebebi güncellemeyle alakalı değildir. Yani bilgisayarınızı güncellemeniz gerekmez.

Valorant hata kodu Val 7 (2023)

Fakat hesabınız askıya alınmış olabileceği için Valorant Destek Ekibi ile görüşmek olumlu sonuçlar yaratacaktır. Oyuncuların kayıtlı oldukları e-posta adreslerini kontrol etmeleri ve bu durumla alakalı bir mesaj olup olmadığına bakmaları gerekmektedir. Aynı zamanda hata kodunun sebebi sunucudan kaynaklı da olabilmektedir. Yine de bilgisayarı yeniden başlatmak ve internet bağlantısını kontrol etmek oyuncunun yapabileceği basit adımlardandır. Oyuncu oyundayken oturumunu kapatıp açarak da sorunun çözülmesini sağlayabilir.

Valorant binlerce oyuncu kitlesine sahip olması gereği destek sayfası üzerinden de hizmetler vermektedir. Oyuncular karşılaştıkları hata kodlarının çözümünü sağlayamadığında destek sayfası üzerinden yetkililerle etkileşim kurabilmektedir. Valorant oyun yazılımı Riot Games tarafından sağlanmaktadır. Riot İstemcisi’nin çalışmaması da oyundaki bazı hataların oluşmasına sebebiyet verebilir. Tıpkı diğer hatalarda yapıldığı gibi istemcinin çalıştırılması ve bilgisayardaki antivirüs programlarının devre dışı bırakılması oyuna girdiğinizde sorunun çözülmesi için yeterli olabilir. Oyuncular bahsettiğimiz yöntemleri eksiksiz biçimde denemesi ve uygulaması gereklidir.

Valorant hata kodu Val 7 (Hatası ve Çözümü)

Valorant oyununda hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hataların sebebi genellikle riot games tarafından kaynaklanmaktadır. Bazı ihtimallerden de olabilecek bir sorun bilgisayarımızın sunucuya bağlantısında oluşabilecek sorunlarda olmaktadır. Sorunlar karşılaşan kullanıcılar rehberimize bakarak sorunların kolayca çözümlerine kavuşabilmektedirler. Bu gibi sorunlarda sayfamızın arama kısımına arama yaparak da kolayca ulaşabilirler. Valorant hata kodu Val 7 alanlar aşağıda çözüm adımlarına bakabilir.

VALORANT VAL 7 HATASI ÇÖZÜMÜ Adımları

  1. Bilgisayarınızda arama kısmına CMD yazın ve çalıştırın
  2. Açılan Komut İstemi’ne “ping 1.1.1.1” kodunu girin ve tamam diyin
  3. İşlem tamamlandıktan sonra ise “Ping 8.8.8.8” kodunu girin ve tamam diyin
    (İki ping değerlerini de girdikten sonra Minimum, Maximum ve Average ping değerlerini öğrenmemiz gerekir. Hangisi ping kodunda MS değeri daha düşükse o ping kodunu seçiniz 1.1.1.1 veya 8.8.8.8)
  4. CMD’yi kapatınız ve bilgisayarda arama yerine “Ağ Bağlantıları” sekmesini açınız ve açılan sekmede kullandığınız ağa çift tıklayınız.
  5. Kullandığınız ağa çift tıkladıktan sonra özellikler kısmına tıklayınız ve Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) yazan yere çift tıklayınız.
  6. Açılan yeni sekmede “Aşağıdaki DNS sunucu adresini kullan” seçeneğini işaretleyip hangi ping adresiniz daha düşükse onu yazınız. Ben 8.8.8.8 / 8.8.4.4 olarak girdim, sizin ping değerinizde diğeri düşük ise 1.1.1.1 / 1.1.4.4 olarak yazınız.
  7. İşlem tamamlandı oyuna girebilirsiniz. Eğer hala hata almaya devam ediyorsanız Valorant destek ekibinden yardım alınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like